ترفندهاي سودجويان حوزه صنعت بيمه را بشناسيد

بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران با صدور اطلاعيه اي نسبت به هوشياري مردم در برابر ترفندهاي فريبنده كلاهبرداران و سودجويان هشدار داد.
به گزارش اداره كل روابط عمومي بيمه مركزي، متن كامل اين اطلاعيه به اين شرح است:
در روزهاي گذشته برخي از سودجويان و كلاهبرداران با سوء استفاده از نام "بيمه مركزي" با شماره هاي تلفن شهروندان ارتباط برقرار كرده و مدعي مي شوند كه از سوي بيمه مركزي برنده كارت تخفيف خريد بيمه نامه شده اند و يا مي توانند از تسهيلات متنوع و چشمگيري استفاده كنند.
بر اساس اين گزارش، تمامي امور مربوط به بيمه گذاران و بيمه گران از طريق مبادي رسمي اطلاع رساني مي شود و ادعاهايي نظير استخدام و برگزاري دوره آموزشي نيز از ديگر ترفندهايي است كه از سوي متخلفان استفاده مي شود.
بيمه مركزي به عنوان يك نهاد حاكميتي، هدايتي و نظارتي با قاطعيت اعلام مي كند كه هيچ يك از كارشناسان و كاركنان اين مجموعه تحت هيچ شرايطي با شهروندان ارتباط تلفني نداشته و  نخواهد داشت و تمامي اخبار و اطلاعات مربوط به اين صنعت  از طريق سايت رسمي اين سازمان به نشاني www.centinsur.ir در اختيار شهروندان گرامي قرار مي گيرد.
بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران نه تنها هيچ محصولي براي فروش ندارد بلكه به هيچ عنوان محصولاتي نظير كيت كاهنده مصرف سوخت، كيت كاهنده مصرف برق، كارت تخفيف بيمه نامه امدادخودرو مورد تاييد اين نهاد نيست و به همين خاطر حق پيگيري حقوقي و قضايي را از اشخاص متخلف و شركت هاي سودجو محفوظ مي داند.